Často kladené otázky

Co je Sdílejprostor?

Sdílejprostor je služba, která spojuje lidi, kteří mají jakékoliv nevyužité místo s těmi, kteří takové místo potřebují. Pro práci, akce nebo relaxaci.

Jak Sdílejprostor funguje?

Pokud máte jakýkoliv prostor, "který leží ladem", třeba jen několik hodin denně, nafoťte ho a popište na našich stránkách. Vyberte si "Hosta", který vám bude podle profilu vyhovovat. Ve zprávách dolaďte detaily a vydělávejte. Pokud hledáte místo, zaregistrujte se, získejte důvěru dobře vyplněným profilem a najděte ideální místo pro vaše potřeby.

Proč sdílet místo?

Je to super způsob jak si přivydělat bez práce a investic nebo jak snadno a rychle najít ideální a levné místo pro práci a volný čas.

K čemu slouží uživatelský profil?

Služba Sdílejprostor je založena na ekonomice sdílení, která je postavena na budování důvěry. Vzájemná výměna informací je důležitá pro pocit důvěry a bezpečí všech sdílejících.

Je sdílení bezpečné?

Sdílení je založeno na pomoci lidí lidem postaveno na jejich vzájemné důvěře. K podpoře bezpečnosti našich uživatelů slouží vyplněný profil, který obsahuje fotografii, jméno, příjmení, adresu a email, který ověřujeme. Vycházíme z toho že člověk, který nám předal většinu svých osobních údajů nemá v úmyslu spáchat trestní čin. To by nedávalo smysl.

Jakou mi zaručuje Sdílejprostor garanci?

Všem našim uživatelům zaručujeme ochranu osobních údajů. Telefonní čísla, emaily a další poskytnuté informace jsou u nás v bezpečí. Více informací najdete ve Všeobecných podmínkách.

Kdo jsou Hostitelé a kdo jsou Hosté?

Hostitelé jsou osoby, které prostor nabízejí. Hosté jsou lidé, kteří prostor potřebují.

Kolik si za službu účtujeme?

Sdílejprostor si účtuje 20% z částky za každé uskutečněné sdílení přes Sdílejprostor.

Kolik si vydělám?

To může být různé podle typu místa, délky sdílení a potřeby Hosta. Od sta korun za hodinu sdílení až po desetitisíce.

Kdo vidí můj profil?

Váš profil mohou vidět pouze zaregistrovaní návštěvníci portálu. Vaše tel. číslo, adresa a email jsou skryté, vaším Hostům budou odhalena až po zaplacení sdíleného místa.

Mohu prostor zároveň nabízet i hledat?

Ano. Pro oboje stačí pouze jedna vyplněná registrace a profil.

Co je systém hodnocení?

Systém hodnocení používáme jako jako osvědčenou motivaci ke slušnému chování, podpoře důvěry a bezpečnosti. Sdílející se navzájem hodnotí systémem 5ti hvězdiček. 5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení.

Kdo jsou lidé, kteří hledají místo?

Jsou různí, podle typu místa, které nabízíte. Většinou profesionálové hledající místo pro práci a nadšenci s potřebou vyplnit volný čas.

Co víme o uživatelích?

Sdílejprostor dostane všechny důležité informace o uživatelích při jejich registraci a vyplnění profilu. Totožnost Hosta si můžete před sdílením sami zkontrolovat.

Jaké místo mohu sdílet?

Definice místa je neomezená. Pokojíček, kancelář, garáž, školní tělocvična, kadeřnické křeslo, stodola nebo heliport. Každé misto má svého zájemce.

Nejsem majitel, mohu sdílet?

Být přímým majitelem místa není podmínkou. Se svolením majitele můžete vydělávat i vy.

Kdo určuje cenu za sdílení?

Cenu za hodinu nebo den sdílení navrhuje Hostitel.

Jak dostanu peníze?

Host provede první platbu za prostor na náš účet, ze kterého Hostiteli vyplátíme čásku (poníženou o naši odměnu za zprostředkování) 24 hodin po proběhlém sdílení.

Potřebuji živnostenský list?

Živnostenský list ke příležitostnému sdílení nepotřebujete.

Je délka sdílení omezená?

Není. Sdílet můžete hodinu, dny nebo měsíce. Je to na Vás.

Kdo může sdílet?

Sdílet může každá registrovaná, plně svéprávná osoba starší 18 let, která nebyla v posledních 3. letech pravomocně odsouzena za úmyslný trestní čin. Více ve Všeobecných podmínkách.

Proč sdílet a komunikovat přes naše stránky?

Sdílejprostor vám dává: možnost seznámit se s profilem sdílejících pro pocit důvěry a bezpečí, systém hodnocení pro získání kredibility, dohled nad veškerými platbami, jejich převod a fakturaci a také pomoc s řešením nesrovnalostí.

Jak řešíme problémy?

V případě, že dojde k nesrovnalostem, které nemohou uživatelé sami vykomunikovat, vstoupí do sporu Sdílejprostor jako Mediátor, který pomůže najít řešení přijatelné pro obě trany.

Jak to funguje s fakturováním?

Sdílejprostor vystavuje Hostovi fakturu ve jménu Hostitele 24 hodin po proběhlém sdílení. Zároveň vystavuje Hostiteli fakturu na 20% z celkové částky za svoje služby. Faktury si mohou uživatelé stáhnout na svém profilu.

Proč je výhodné pro Hosty sdílet přes naše stránky?

Host se na našich stránkách seznámí s profilem Hostitele, může s ním komunikovat a ujasnit si podmínky pomocí interních zpráv. Sdílejprostor dohlíží na platby, které Hostiteli uvolní až 24 hodin pro faktickém sdílení. Je to garance toho, že Host nepříjde o své peníze v případě, že ke sdílení nedošlo nebo prostor neodpovídal popisu Hostitele. Sdílejprostor garantuje pomoc v případě řešení nesrovnalostí.

Proč je výhodné pro Hostitele nabízet prostory přes naše stránky?

Hostiteli má možnost seznámit se profilem Hosta na našich stránkách, komunikovat a ujasnit si podmínky pomocí interních zpráv. Sdílejprostor ve jménu Hostitele dohlíží na platby, fakturuje a pomáhá s řešením nesrovnalostí. Sdílejprostor pomáhá nastolit pocit důvěry a předejít starostem.